Baloniku mój malutki… Napełnij się helem!

Balony z helem nie tylko dla dzieci

Kiedyś dostępne głównie na festynach, teraz bardzo popularne, uatrakcyjniają niejedno przyjęcie. Balony z helem z powodzeniem posłużą przy udekorowaniu sali na czas wesela lub urodzin. Wszystko zależy od tego jaki wybierze się wzór. Sklepy posiadają bardzo szerokie oferty, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od okazji można wybrać cyferki, serca, literki, przeróżne kształty oraz obrazki. Oprócz dekoracji takie baloniki świetnie sprawdzą się jako prezent lub jego część. Dzieciaki na pewno będą zachwycone, ale również przyszła narzeczona oniemieje z zachwytu, gdy otworzy duże pudło, a z niego wyleci balonik z pierścionkiem przywiązanym na wstążce.

Hel – co to i skąd go wziąć?

Hel to bardzo lekki pierwiastek występujący w stanie gazowym. Jest lżejszy od powietrza, dlatego balon napełniony nim unosi się do góry. Na Ziemi występuje w niewielkich ilościach, dlatego jeśli ktoś chce latające ozdoby musi pójść do odpowiedniego sklepu. Balony można kupić gotowe, czyli nadmuchane i związane lub puste, razem z butlą, do samodzielnego wypełnienia. Cena pojedynczego balona jest niewielka, około 5-10 zł, napompowany zestaw można kupić za około 30 zł. Najdroższa jest wersja do samodzielnego napełniania balonów, od 70 zł.

Warto wiedzieć

  • Ciekawe jest to, że duży balon z helem, jeśli jest szczelny i dobrze związany, czyli gaz nie ma możliwości ucieczki, potrafi utrzymywać swój kształt i unosić się nawet ponad miesiąc!
  • Trzeba pamiętać, że takie balony uciekają, dlatego jeśli znajdują się na zewnątrz, muszą być mocno trzymane. Na różnego rodzaju piknikach i imprezach plenerowych bardzo dużo balonów ulatuje i już nie wraca do właściciela. W pomieszczeniach baloniki unoszą się do sufitu i przy nim zostają.
  • Wiele osób zna zabawę z wdychaniem helu. Gaz ten dostarczony do płuc bardzo zmienia wysokość głosu i zaczyna się zabawnie piszczeć. Sam hel nie jest niebezpieczny, jednak nie można za dużo nim oddychać, bo w organizmie zaczyna brakować tlenu, a to może skutkować omdleniem czy nawet uduszeniem.

Szukacie balonów z helem stacjonarnie lub też wysyłkowo?
Sprawdźcie sklep stacjonarny w Koszalinie z balonami happenings.pl

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*