Balonowe szaleństwo – zabaw z kolorami

Balony pastelowe

Jak tworzyć kompozycje balonowe? Jak dobierać kolory? Jakich wstążek i dodatków do balonów powinniśmy użyć? Balony są nam znane od wielu wielu lat, a ich zastosowanie jest szerokie. W szczególności świetnie spełniają dwoją rolę jako dodatek do dekoracji, wystroju np sali weselnej.

Jak tworzyć kompozycje balonowe?

Przy odrobinie umiejętności i dobraniu odpowiednich akcesoriów jesteśmy w stanie tworzyć łuki, bukiety, balony podwieszane do sufitu. W tym pierwszym przypadku będziemy potrzebować specjalnej girlandy do tworzenia łuków. Możecie ją zakupić na allegro za niecałe 10zł. Taka girlanda w zupełności wystarczy nam na na 1 cały łuk. Balony wczepiamy do niej, a następnie tworzymy łuk odpowiednio przyczepiając podstawę do podłoża np za pomocą specjalny śledzi. Balony w kształcie bukietu, zazwyczaj wystarczy nam tylko tasiemka do balonów, lub sznureczek oraz ewentualnie przylepce dwustronne. Te drugie możemy użyć do sklejania ścianek balonów między sobą. Tasiemki naturalnie wykorzystujemy do odpowiednich wiązań między sobą. Jeżeli nie jesteśmy przekonani jak stworzyć daną dekorację balonową, zdajmy się na dekoratora. Balony zawieszane do sufitu. Lub też balony napełniane helem. Balony mogą zwisać z sufitu, albo przylegać do niego. Jeżeli mają zwisać, balon wystarczy jedynie nadmuchać powietrzem i przyczepić to wstążki, a te bezpośrednio na jakieś haczyki lub przylepce do sufitu. Jeżeli mają przylegać do niego, można to rozwiązać dwojako. Pierwszy sposób najbardziej klasyczny to balony napełnione helem. Drugi sposób to balony przyczepione za pomocą specjalnych przylepców dwustronnych. Z helem będzie na pewno bezpieczniej, a efekt będzie dużo lepszy. Natomiast przylepce są opcją bardziej budżetowo i jeżeli wszystkie balony chcemy przyczepić do sufitu, to może warto skorzystać z tej propozycji.

Jakie dobrać kolory balonów?

Kolory balonów to kwestia czysto indywidualna. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeżeli gustujemy w odcieniach pastelowych, szukajmy balonów pastelowych. Jeżeli natomiast wolimy kolory bardziej wyraziste, skorzystajmy z balonów metalizowanych. Aktualnie w modzie jest srebro, złoto, rose gold oraz perła. Dlatego na tych kolorach powinniśmy w szczególności się skupić. Kolory możemy mieszać z innymi. Np kolor czarny świetnie komponuje się ze srebrem czy też złotem. Podobnie jest z kolorem niebieskim oraz różowym. Idealnie wpasują się do balonów w kolorze perłowym.

Jakie wstążki do balonów wybrać?

Tutaj sprawa jest prosta. Jeżeli balony są pastelowe, szukajmy wstążek pastelowych. Jeżeli balony są metalizowane, szukajmy wstążek metalizowanych. Nie jest to regułą, ale na pewno całość kompozycji będzie się dużo lepiej prezentować. Za pomocą wstążek również możemy przełamywać kolory.

Najpiękniejsze balony znajdziecie na Happenings.pl

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*